Sözleşme Kontrol

Kuşkusuz bir iş yazılımını herhangi bir mağazadan bir ürünü alır gibi alamazsınız.

Yazılım proje lisans, uygulama ve destek sözleşmeleri, içerisinde standard huhuksal terimler ve maddeler barındırır, belirli bir formatta ve genellikle yazılım sağlayıcısı tarafından ortaya konulur. Taraflar ve fiyatlama, ödeme bilgilerinin dışında, projenin yönetimi ve kontrolünde ortaya çıkabilecek risklere karşı yok etme ya da hafiflermeye dönük maddeler dikkate alınmaz. Bu yüzden, proje sözleşmelerinin titizlikle gözden geçirilmesi gerekmektedir.

‘Daha fazla güvenlik mi istiyorsunuz?’

Tabii ki, yukarıda belirtilen maddeler yer almalıdır ancak özellikle seçim ve değerlendirme aşamalarında üzerinden durulan kritik konular, ihtiyaç analizi sonucu oluşan kapsama dönük modüler yapı ve fazlandırma gibi konular ayrıntılı bir şekilde yer almalıdır.

Sözleşme kontrol listesi

Ankacert olarak uzman danışmanlarımız aracılığı ile , Türkiye'de uzun yıllar elde edilmiş tecrübe, farklı proje deneyimleri ve 80’e yakın ön tanımlı kriter üzerinden , yazılım sağlayıcılar ile yapılan sözleşmeleri gözden geçiriyor, değişiklik ya da iyileştirmeler yönünde tavsiyelerde bulunuyoruz.

Şartlar

Sözleşme koşulları açık bir şekilde tanımlandı mı?

Proje Yönetimi

Proje yönetimi ile ilgili sorumlu kişiler ya da araçlar (metodoloji, takip, belgeleme) tanımlandı mı?

Onay

Final onay için kurallar tanımlandı mı?