Dijital Pazarlama ve Liderlik Becerinizi Artıracak 6 Online Kurs

Koronavirüs tüm dünyada yayılmaya devam ediyor ve bu durum hepimizin günlük yaşantısını etkiledi. Pek çok insan evden çalışmak zorunda kalıyor. Bu değişiklikle birlikte çalışanlar zamanlarını farklı şekillerde yönetmeye başladı. Yeni iş koşullarına adapte olma sürecinde daha verimli çalışmanıza veya yeni beceriler kazanmanıza yardımcı olacak bazı online eğitim içeriklerinden yararlanabilirsiniz. Uzun zamandır makine öğrenimine ilgi mi duyuyorsunuz? Yoksa ortak çalışma ve verimlilik düzeyini iyileştirmek mi istiyorsunuz? Ücretsiz ve online olarak sunulan altı kursu tek bir platformda topladık. Müşterilerin online davranışlarını anlama veya dijital dengeye odaklanma gibi pek çok konuyu ele alan bu kurslardan yararlanarak dijital ve liderlik becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

1. Ortak çalışma ve verimlilik düzeyini iyileştirin

Bu kısa online eğitimde, bulut üzerinden ortak çalışma araçlarını kullanarak ortak çalışma ve verimlilik düzeyini nasıl iyileştireceğinizin yanı sıra, önceliklendirme ve yetkilendirmenin işteki verimliliğinize olan katkıları açıklanıyor.

2. Müşterilerinizin ihtiyaçlarını ve online davranışlarını anlayın

Temel birtakım web analizi becerilerine sahip işletmeler, dijital pazarlama faaliyetlerinin performansını ölçebilir ve daha iyi sonuçlar elde etmelerini sağlayacak adımlar atabilir. “Müşterilerinizin ihtiyaçlarını ve online davranışlarını anlayın” başlıklı kurs sayesinde pazarlamacılar, kitleleri anlama ve verileri stratejik bilgi gruplarına ayırma hakkında bilgi edinebilir.

3. Dijital dengeye odaklanın

İnsanlar artık internette daha fazla vakit geçiriyor. Peki bu durumda, teknolojinin hayattan kopmanıza neden olmadan yaşam kalitenizi iyileştirmesini nasıl sağlarsınız? Bu modülde, sağlıklı teknoloji alışkanlıkları geliştirip bunları sürdürmenize yardımcı olacak farklı araçlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

4. Makine öğrenimiyle ilgili temel bilgileri keşfedin

Film önerisinde bulunma veya şehirlerdeki kirlilik düzeyinin azaltılmasına yardımcı olma gibi çeşitli amaçlarla kullanılan makine öğrenimi güçlü bir araç olabilir. Bu videolarda, makine öğrenimiyle ilgili temel bilgiler edinebilir ve gerçek hayatta iş dünyasında karşılaşılan zorlukları aşmak için söz konusu teknolojinin nasıl uygulanacağını öğrenebilirsiniz.

5. Dijital pazarlamanın temellerini kavrayın

Mobil platformların sunduğu olanakları keşfetmek, Arama Ağı kampanyanızın performansını iyileştirmek veya verileri analize dönüştürme sürecini daha etkili hale getirmek istiyorsanız, Interactive Advertising Bureau (IAB) Avrupa ve The Open University tarafından sunulan “Dijital Pazarlamanın Temelleri” kursuna katılın. Pratik yapmanızı sağlayacak alıştırmalar ve gerçek hayattan örnekler içeren bu kurs, sahip olduğunuz bilgileri uygulamaya dökmeniz için size ilham verebilir.

6. Hikaye ve tasarımla iletişim kurun

Fikirleriniz, onları etkili şekilde paylaşmayı bildiğinizde daha güçlü hale gelir. OpenClassrooms tarafından sunulan bu bir saatlik hikaye anlatma ve tasarım modülünde dinleyicilerinizin dikkatini çekmek için resimli taslaklardan, zihin haritalarından, görsellerden ve hikaye anlatımından nasıl yararlanacağınızı öğrenebilirsiniz. Dijital pazarlama ve liderlik becerilerinizi bir üst düzeye taşımanızı sağlayacak daha fazla ücretsiz online kurs için Google Dijital Atölye ve Skillshop sitelerini inceleyin. Kaynak

Fikirleştirme ve Değerlendirme

Ürün Tasarımı Süreci (Product Design Sprint)

Kapsam Belirleme Oturumları (Scoping Session )

Kullanıcı Deneyimi İnceleme (UX Review)

Araştırma ve Geliştirme (Research and Development)

Ürün
Tasarımı

Ürün Tasarımı (Product Design)

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı (UX Design)

Web Geliştirme

Mobil Geliştirme